Role pečovatele

Zásady správného pečovatele

Kdo hledá, najde. To je heslo našich pečovatelů. Jejich úkolem je vyhledávat ty, kteří v této nelehké situaci potřebují naši pomoc. Pomoc dobrovolníků, kteří jim zprostředkují roušku, zajistí nákup potravin, potřebných léků i dalších nezbytností.

Že to není žádná brnkačka, to snad ani nemusíme zmiňovat. Mnozí lidé se stydí nebo se bojí si o pomoc požádat a spousta z nich ani neví, jak na to. Proto jsou tu naši pečovatelé s velmi speciální sadou dovedností. Takže jestli se někdo potřebuje pomoc dobrovolníků, naši pečovatelé je budou hledat. A najdou je. A pomůžou jim.

JAK NAJÍT TY, KDO POTŘEBUJÍ POMOC?

  1. Ptejte se lidí ve svém okolí. Zazvoňte u sousedky od naproti, zavolejte svým rodičům, kteří bydlí daleko a nemůžete jim pomoc obstarat sami, zavolejte jejich rodičům, zavolejte vaší učitelce ze základky, která vám dávala tolik zabrat se zlomky. Zkrátka komukoli.
  2. Nezapomeňte, že při jakémkoli osobním setkání musíte mít na sobě roušku a nejlépe i brýle s rukavicemi.
  3. Jakmile najdete někoho, kdo naši pomoc a pomoc dobrovolníků potřebuje, vytvoříte s ním nákupní seznam, a ten zadáte do systému.
  4. Opakujte do aleluja. <3

Čistota půl zdraví, správná hygiena celé

Při kontaktu s jakoukoli osobou dodržujte, prosím, následující pravidla, která dělají sousedského dobrovolníka ohleduplným dobrovolníkem.

  1. Sousedský dobrovolník je VŽDY vybaven rouškami, brýlemi a rukavicemi. Zajistí tak zdraví své i toho, komu zrovna pomáhá.
  2. Telefon je základ. Jedině tak se s ostatními dobrovolníky bezpečně a bez zbytečného kontaktu na všem domluví.
  3. 3 metry – to je bezpečný odstup, který při nutném kontaktu s kýmkoli jiným nikdy neporušuje.

Tak a teď hurá hledat ty, kterým naše práce může zachránit život!

Chci se stát dobrým sousedem

Zaregistrovat se jako dobrý soused