Role Kurýra

ZÁSADY SPRÁVNÉHO Kurýra

Jejich revírem jsou silnice. Jejich tempo je nedostižné. Jejich protivníkem je virus COVID-19 a lidé bez roušek. Dobrovolní kurýři Sousedské pomoci pomáhají důchodcům s nákupy a nedostatkem roušek ve dne v noci.

I když jsou neohrožení, nejsou neohrozitelní. A proto všichni kurýři musí dodržovat několik jednoduchých, avšak zásadních pravidel, která zajistí bezpečnost celého procesu a díky kterým to bude fungovat.

JAK NA PŘEDÁNÍ?

  1. Jakmile dorazíte na místo určení, zavoláte švadleně. Ta vám položí balík s rouškami na smluvené místo.
  2. Počkáte, až švadlena bude v dostatečné vzdálenosti, a teprve poté si roušky přeberete.
  3. Dvě až tři roušky si necháte pro svoji potřebu a zbytek budete stejným postupem, tedy v roušce, s brýlemi, rukavicemi i bezpečným odstupem, doručovat těm potřebným, které vám určí dispečer.

(ČISTÉ) PENÍZE, NEBO ŽIVOT!

Protože i na penězích se drží viry, peníze vždy přebírejte v rukavicích. Po převzetí si je uložte do obálky a po dobu 24 hodin se jich, pokud možno, nedotýkejte. Ale vůbec nejlepší bude, když s penězi nebudete zacházet bez rukavic vůbec.

Čistota půl zdraví, správná hygiena celé

Při kontaktu s jakoukoli osobou dodržujte, prosím, následující pravidla, která dělají sousedského dobrovolníka ohleduplným dobrovolníkem.

  1. Sousedský dobrovolník je VŽDY vybaven rouškami, brýlemi a rukavicemi. Zajistí tak zdraví své i toho, komu zrovna pomáhá.
  2. Telefon je základ. Jedině tak se s ostatními dobrovolníky bezpečně a bez zbytečného kontaktu na všem domluví.
  3. 3 metry – to je bezpečný odstup, který při nutném kontaktu s kýmkoli jiným nikdy neporušuje.

Připraveni? Tak tři, dva, jedna… a hurá dispečerovat!

Chci se stát kurýrem

Zaregistrovat se jako kurýr