Jak se mohu zapojit?

 • Pečovatel

  Dobrovolník, jenž si vybral roli pečovatele, má na starost vyhledávání osob, které potřebují pomoci sobstaráním roušek, léků, s nákupem a vůbec se vším, co je mimo bezpečí jejich domova. Pečovatel pak s nimi sestaví seznam toho, co osoba potřebuje, a tuto objednávku zadá do systému. Vněm má pečovatel také přístup kletákům, které může vytisknout a rozvěsit po okolí, a umožnit tak přístup kpomoci našich dobrovolníků co nejvíce lidem.

  Chci být pečovatelem
 • Dispečer

  Dobrovolník, který si zvolil roli dispečera, pracuje zdomova a skrze náš systém zajišťuje plynulost celého procesu distribuce nezbytností kpotřebnému. Vsystému přiřazuje zadané objednávky kurýrům, kteří jsoukpotřebnému nejblíže. Jakmile objednávku přiřadí, kontaktuje kurýra i potřebného a soběma se domluví na podrobnostech. Po čas doručování je na příjmu a zajišťuje bezpečné a bezproblémové doručení objednávky.

  Chci být dispečerem
 • Kurýr

  Dobrovolník v roli kurýra je tím, kdo celý Jakmile mu dispečer přiřadí objednávku a po telefonu se s ním domluví na podrobnostech, sedne do auta a nákup a ostatní nezbytnosti obstará. Jakmile dorazí na místo určení, kontaktuje potřebného, který mu nechá na smluveném místě peníze v obálce, a kurýr je vymění za objednávku.

  Chci být kurýr
 • Švadlena

  Úkol dobrovolníka v roli švadlenky je jednoduchý, avšak nesmírně náročný a vyčerpávající. Švadlenky šijí roušky. Ty se pak prostřednictvím kurýrů dostávají ke stovkám lidí, proto je potřeba, aby tito dobrovolníci měli při šití sami roušky nasazené a ruce pečlivě vydezinfikované. Jakmile dobrovolníka dispečer kontaktuje, dle zásad bezpečnosti (v rukavicích, s rouškou) je připraví pro kurýra na smluvené místo, aby si je mohl bezpečně vyzvednout.

  Chci být švadlenou